Monitorovacia technika BIOLIGHT®

Medzi hlavné produkty BIOLIGHT® patria modulárne a kompaktné monitory vitálnych funkcií určené pre monitoring dospelých, detí a novorodencov. Monitory je možné doplniť centrálnym monitoringom pre centralizované monitorovanie pacientov a taktiež na nastavenie všetkých parametrov pripojených monitorov.

V ponuke ďalej nájdete EKG prístroje, kardiotokografy, oximetre, infúznu techniku a diagnostickú stanicu s komplexným príslušenstvom.


Monitory vitálnych funkcií Biolight AnyView série P získali ocenenie Red Dot Design Award: Product Design 2021.

Víťazstvo v tejto medzinárodnej súťaži návrhov znamená, že dizajn a funkcie série P sú úplne spĺňajú štandardy zdravotníckeho vybavenia a svet ich uznáva. Prináša tiež koncepciu firmy Biolight na nepretržitý vývoj zdravotníckych pomôcok v prospech ľudského zdravia.

Viac informácii o produkte:Pacientske monitory série S sú založené na 27-ročných skúsenostiach spoločnosti Biolight z vývoja a výroby špičkových a inovatívnych lekárskych prístrojov inšpirovaných potrebami
nemocníc. Jednoduchý a ergonomický dizajn monitorov série S, novou softvérovou architektúrou a špičkovými technológiami mení spôsob práce zdravotníckeho personálu v súlade so súčasnými klinickými potrebami.

Viac informácii o produkte:
Modulárne monitory vitálnych funkcií BLT AnyView

Monitory radu AnyView patria medzi špičkové výkonné systémy s ergonomickým a flexibilným dizajnom a pokročilými funkciami monitorovania, vhodné pre dospelých, detí aj novorodencov. Sú vybavené 4 (A8, A6, A5), resp. 1 (A3) slotom pre moduly. Monitory sú vybavené slovenským menu a majú jednoduché, intuitívne ovládanie.

17,0" TFT displej - AnyView A8

14,1" TFT displej - AnyView A6

12,1" TFT displej - AnyView A5

8" TFT displej - AnyView A3

Voliteľné moduly pre monitory radu AnyView:

 • Nellcor Oximax - modul pulznej oximetrie
 • Masimo SET a Rainbow SET - moduly pulznej oximetrie
 • BIS Modul - monitorovanie činnosti mozgu a hĺbky anestézy
 • 4 kanálový EEG modul - monitorovanie mozgovej činnosti
 • Invazívny tlak krvi - do 8 kanálov
 • Et-CO2 - Sidestream, Mainsteram, Microstream
 • Analýza plynov s O2
 • Cardiac Output - termodilučná metóda
 • termotlačiareň
 • EMS (Emergency mobile server) - miniatúrny monitor s 3,5" LCD displejom, slúži na monitorovanie pacienta v priebehu transportu. Všetky monitorované dáta sú zaznamenávané v tomto module. Po pripojení modulu k monitoru sa všetky zaznamenané dáta prenesú do monitoru AnyView. Modul je napájaný samostatnou batériou s výdržou cca 60 minút.

Všetky naše monitory môžeme vybaviť modulom Masimo® a Suntech Medical®, ktoré sú vhodné predovšetkým pri sledovaní detí a novorodencov:

Masimo SET® - špičková technológia meraní SpO2 a pulzu, ktorá je schopná pracovať s vysokou presnosťou aj pri nízkom prekrvení. Používa sa predovšetkým pri monitorovaní predčasne narodených detí a novorodencov.

Firma Suntech Medical® USA patrí medzi globálnych lídrov v oblasti meraní neinvazívneho krvného tlaku oscilometrickou metódou. Technológia Advantage je charakteristická vysokou presnosťou a spolahlivosťou meraní TK novorodencov. Byla vyvinutá s využitím 25 ročných skúseností s výskumom vo všetkých oblastiach meraní neinvazívneho krvného tlaku.Semi modulárne monitory vitálnych funkcií BLT Q

Monitory radu Q patria, podobne ako rad AnyView, medzi výkonné systémy s pokročilými funkciami monitorovaní, vhodné sú pre dospelých, deti a novorodencov. Sú vybavené základným modulom (monitorovaní EKG, respirácie, SpO2, pulzu, TK, T) a 3 (Q7), resp. 2 (Q3, Q5) sloty pre moduly. Monitory sú vybavené slovenským menu a majú jednoduché, intuitívne ovládanie.

15" TFT displej - Q7

12,1" TFT displej - Q5

10,4" TFT displej - Q3

Voliteľné moduly pre monitory radu Q:

 • Nellcor Oximax - modul pulznej oximetrie
 • Masimo SET a Rainbow SET - moduly pulznej oximetrie
 • Suntech modul - neinvazívny tlak pre novorodencov
 • BIS modul
 • Invazívny tlak krvi - do 8 kanálov
 • Et-CO2 - Sidestream, Mainsteram, Microstream, analýza plynov
 • Cardiac Output - termodilučná metóda

Centrálna monitorovacia stanica M6000C

Centrálna monitorovacia stanica M6000C slúži na centralizované monitorovanie viacerých pacientov so zobrazením kriviek, číselných hodnôt, číselných a grafických trendôv. Pacientské monitory môžu byť prepojené s centrálnou stanicou štruktúrovanou kabelážou alebo WiFi bezdrôtovým pripojením. Všetky parametre v pacientských monitoroch je taktiež možné dialkovo nastavovať z centrálnej stanice.


Integrovaný diagnostický systém GD9000

Integrovaný diagnostický systém GD9000 predstavuje kombináciu systému monitorovania vitálnych funkcií pacienta a integrovaného otoskopu, oftalmoscopu, podsvietenej vyšetrovacej ústnej lyžice, volitelne bezkontaktného teplomera Covidien Filac 3000 a Bluetooth glukomera.

Je určený predovšetkým na komplexné a rýchle vyšetrenie a monitorovanie životných funkcií pacientov na oddeleniach urgentného príjmu, zákrokových ambulanciách, atď.


EKG prístroje

Prenosný 12 zvodový EKG prístroj E65 s farebným dotykovým grafickým displejom pre zobrazenie kriviek a ovládanie prístroja.

Umožňuje záznam v automatickom, manuálnom režime alebo analýzu rytmu EKG. Prístroj tlačí EKG záznam na termocitlivý skladaný papier šírky 210 mm. Súčasne je možné vytlačiť až 12 kanálový záznam. 

V ponuke máme aj iné typy EKG prístrojov, pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte.


Kardiotokografy

Moderné fetálne monitory radu F30/F50 a F80/F90 sú dodávané na monitorovanie jedného alebo dvoch plodôv. Okrem toho je tiež možné monitorovať vitálne funkcie matky (F50/F90) - EKG, SPO2, NiBP, HR, respirácia, teplota.

Záznam je tlačený na 152 mm široký skladaný termocitlivý papier.Oximetre, ručné pacientské monitory

Nový rad ručných monitorov vitálnych funkcií BLT M850/860/880 je určená predovšetkým na monitorovanie vitálnych funkcií pacienta počas transportu. Prístroje sa jednoducho ovládajú pomocou dotykového displeja. Disponujú výkonnou zabudovanou batériou s kapacitou až na 28 hodín kontinuálnej prevádzky.

Dostupné verzie:

M850 - 3 resp. 5 zvodové EKG / respirácia / SpO2 / pulz

M860 - neinvazívny TK / SpO2 / pulz

M880 - EtCO2 - Side Stream/ respiráciaPrstové pulzné oximetre

BLT M70 - malé prstové pulzné oximetre ideálne na krátkodobé meranie saturácie kyslíkom a pulzu. Prístroj M70C je určený pre dospelých a dorast, M70A je určený pre deti. Prístroje nachádzajú svoje uplatnenie v klinickej praxi, RZS, počas transportu, na domácie použitie, rekreačný šport atď.Injekčné dávkovače a infúzne pumpy BLT

V ponuke firmy BLT sú aj injekčné dávkovače a infúzne pumpy. Spĺňajú vysoké nároky na kvalitu a funkčnosť a ponúkajú ekonomicky výhodné riešenie pre menej náročné klinické aplikácie a veterinárnu medicínu.

Injekčný dávkovač BLT P500 sa vyznačuje veľmi jednoduchou a intuitívnou obsluhou. Hlavnou prednosťou je precíznosť a presnosť dávkovania liečiva. Prístroj dokáže automaticky rozpoznať veľkosť striekačky a určiť správne dávkovanie. Disponuje štyrmi dávkovacími režimami, akustickými a vizuálnymi alarmami, funkciou KVO (udržovanie otvorenej žily).

Dvojitý injekčný dávkovač BLT P550 umožňuje nezávislé dávkovanie dvouch druhôv liečiv. Hlavnou prednosťou je precíznosť a presnosť dávkovania liečiva.

Oba dávkovače majú veľký dávkovací rozsah od 0,1 ml - 1300 ml / hod, nastaviteľný po 0,1 ml.

Infúzna volumetrická pumpa BLT P600 sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a masívnym vyhotovením mechanických prvkov. Umožňuje dávkovanie v dvoch režimoch - objemový a kvapkový, s akustickými a vizuálnymi alarmami, funkciou KVO, udržovaním teploty infúzneho roztoku, ultrazvukovým detektorom vzduchových bublín.

Dávkovací rozsah je od 0,1 ml - 1500 ml / hod, nastaviteľný po 0,1 ml.Pre ďalšie informácie o prístrojoch z našej ponuky a možnosti ich predvedenia nás prosím kontaktujte